Předizolovaní potrubí

rozumná volba pro stavebníky

Flexibilní předizolovaný potrubní systém Ecoflex

Flexibilní předizolovaný potrubní systém Ecoflex ‒ rozumná volba pro stavebníky

Rychlá a snadná instalace, spolehlivost a odolnost ‒ takové jsou podle odborníků výhody flexibilního izolovaného potrubního systému. Neméně důležitými argumenty při přípravě stavby energeticky účinných budov jsou minimalizace ztráty energií a možnost využití alternativních zdrojů energie. Lidé, kteří zažili, co obnášejí problémy se zamrzlým nebo prasklým potrubím, ocení skutečnost, že plastové trubky jsou zaizolované již z výroby, a proto jsou odolnější vůči studenému prostředí. Neovlivňují kvalitu vody, jsou odolné vůči korozi a erozi, a navíc je lze instalovat bez spojovacího a kompenzačního materiálu.

Řešení pro průmyslové budovy i rodinné domy
Pokud uvážíme počet konstrukčních řešení, lze říci, že zlepšení způsobu přenosu tepla je prioritní kvůli tomu, aby se zajistila spolehlivá tepelná konstrukce budov a účinná funkce systému. Místní moderní systémy rozvodu tepla s předizolovaným potrubím musí splňovat nejpřísnější požadavky na bezpečnost, spolehlivost, odolnost a výkon.  Navíc se v komerčních a průmyslových budovách stále více zavádí chladicí systémy.

Flexibilní předizolovaný potrubní systém od společnosti Uponor lze využít pro rozvod teplé/studené vody a pro rozvod topení/chlazení. Izolovaný potrubní systém Ecoflex od společnosti Uponor se skládá ze systému jedné, dvou nebo čtyř trubek v jediném pouzdru a veškerých dalších nezbytných příslušenství ‒ spojky, T-kusy, redukce, pryžové koncové zátky atd.

Obvykle bývají systémy rozvodu tepla v průmyslových budovách umístěny pod stropem, ale taková řešení negativně ovlivňují konstrukce budov, a také je třeba řešit problémy se spolehlivostí přípojných bodů. Společnost Uponor poskytuje řešení s využitím potrubních systémů Ecoflex Thermo. Místní rozvody tepla jsou umístěny v podlaze: takové řešení je mnohem spolehlivější a vyžaduje méně trubek. Tím se také, a to je důležité, zkrátí a zjednoduší instalační práce  ‒ tyto trubky nevyžadují žádné speciální nářadí; plastové trubky, na rozdíl od kovových, není třeba svařovat nebo dále izolovat.

Díky menšímu poloměru ohybu izolovaných trubek od společnosti Uponor je snadnější vyhnout se překážkám nebo rohům při pokládce potrubních tras. Nevyžadují hluboké výkopy a snadněji se připojují k přípojce domu. Posuvný systém zaručuje rychlejší instalaci a nižší náklady.