Uponor Group se zavazuje zlepšovat hygienu pitné vody

Uponor Group se zavazuje zlepšovat hygienu pitné vody

Uponor Group se zavazuje zlepšovat hygienu pitné vody

Dobrá kvalita pitné vody má zásadní vliv pro zdraví a životy lidí.

Společnost Uponor patří k světovým průkopníkům v oblasti sanitárních a vnitřních klimatických řešení, přináší na trh komplexní systémy, které poskytují čerstvou, hygienickou pitnou vodu pro širokou škálu objektů.

Společnost nedávno zahájila svou iniciativu "Partneři pro vodní hospodářství" na tiskové konferenci ve Frankfurtu, Německo, a plánuje rozšířit tento projekt i do východní Evropy. Uponor se rychle stává předním světovým odborníkem ve všech aspektech hygieny pitné vody. "Vyvíjíme řešení, která jsou jednoduchá, univerzální a bezpečná," řekl Jan Peter Tewes, výkonný viceprezident Building Solutions Europe. "Jsme známí díky naší průkopnické práci v oblasti potrubí a tvarovek, což z nás udělalo inovátory pro instalatérské a topenářské služby a nyní reagujeme na potřeby našich zákazníků, kteří potřebují silného hráče zajišťujícího vysokou hygienu pitné vody.“

Společnost zdůraznila svůj závazek dodávat hygienickou pitnou vodu tím, že získala skupinu KaMo Group a Delta Systemtechnik GmbH, které obě působí jako specialisté v oblasti hygieny pitné vody. Nová, předělaná skupina Uponor Group se zavázala poskytovat nezávadnou pitnou vodu bytovým a nebytovým prostorům, hotelům, nemocnicím a pečovatelským domům.

Byl proveden rozsáhlý výzkum v oblasti hygieny pitné vody, což umožnilo společnosti Uponor rozvinout dva komplexní systémy pro dodávání vody, tj. centrály a odběrný systém v místě použití. Čím déle voda stagnuje ve skladovacích nádržích, tím více roste riziko kontaminace vody, a tedy dochází k její degradaci na nehygienickou a užitkovou vodu. Oba systémy společnosti Uponor zajišťují provoz bez stagnace a pravidelnou výměnu vody. Oba systémy se liší především ve svých dodávkách teplé užitkové vody (TUV).

Decentralizovaný ohřev pitné vody
Čerpací systém DHW v místě použití se používá pro bytové a kancelářské budovy. Každý byt nebo kancelář má svou vlastní TUV jednotku s cílem zabezpečit, aby každý jednotlivec měl samostatnou dodávku podle svých potřeb. Tyto jednotky jsou speciálně navrženy a vyrobeny firmou KaMo, specialistou na nejmodernější technologie TUV. Systém eliminuje skladování ohřívačů vody, kde může dojít ke znečištění a zaručuje dostatečný a nepřetržitý tok teplé vody.

Rozvod vody je realizován prostřednictvím instalace smyčky, která zajišťuje nízký obsah vody, přičemž úplná výměna vody se provádí vždy, když dojde k odběru vody v místě použití.

Centralizovaný ohřev pitné vody

Vysoce výkonný centrální systém teplé vody je vhodný pro budovy ve zdravotnictví a v sektoru zdravotní péče a hotelových služeb, především v nemocnicích, pečovatelských domech a hotelích. Nejvyšší úroveň hygieny je nanejvýš důležitá v tomto sektoru, aby se zabránilo tvorbě bakterie legionella ve stojaté vodě. Centralizované TUV jednotky KaMo obsahují integrovaný topný zásobník teplé vody, který dodává teplo přímo do stanic pitné vody pro výrobu teplé vody. Odtud je voda distribuována prostřednictvím smyčky do všech částí budovy. Na kaskádu lze namontovat až tři jednotky, které zajišťují nepřetržitý provoz i během údržby.

Jeden z problémů, kterým čelí oba systémy, je stagnace vody v důsledku dlouhodobé nepřítomnosti obyvatel a nájemníků. V bytových domech mohou být lidé na dovolené, v nemocnicích a hotelích se pokoje nemusí delší dobu používat. K překonání tohoto problému společnost Uponor vyvinula systém Smatrix Aqua PLUS, který automaticky provádí kompletní výměnu vody každých 72 hodin. Ve skutečnosti systém Smatrix Aqua PLUS umožňuje regulaci vody na základě teploty a/nebo času. Kromě toho systém poskytuje inteligentní sledování hygieny vody. Aktuální informace jsou zasílány ze snímačů do datového uzlu v rámci celého systému a ty jsou pak promítnuty na online portálu, který v případě ohrožení hygieny vody časně vydá varovné signály.

Pro podporu těchto dvou systémů společnost Uponor poskytuje rozsáhlé podpůrné služby pro projektanty, vývojáře, manažery a instalatéry, které pokrývají všechny fáze procesu od začátku plánování až po provozní monitoring. To zahrnuje vlastní plánovací software HSE společnosti Uponor, což představuje snadno použitelný nástroj pro výpočet a systémové komponenty, které jsou předem nakonfigurované a namontovány s cílem zajistit snadnou a rychlou montáž, když jsou dodány přímo na staveniště.

O Uponor Group
Společnost Uponor má hlavní sídlo ve městě Vantaa, Finsko a je světovým lídrem v oblasti sanity a vnitřních klimatických řešení, které spojují účinnost, inovace a obnovitelné zdroje energie. Pro doplnění a rozvíjení vlastních inovací při dodávce pitné vody, společnost Uponor získala několik společností a vytvořila tak skupinu Uponor Group, čímž spustila společný podnik. Firma KaMo, která je nyní dceřinou společností Uponor, vyvíjí a dodává systémy teplé vody. Firma Delta Systemtechnik GmbH vyvíjí a specializuje se na průmyslovou výrobu čerstvých teplovodních systémů s připojeným zásobováním tepla. Finská společnost UWATER Oy v současnosti vyvíjí nové revoluční řešení, které umožní online sledování kvality vody. Phyn, jako společný podnik mezi společností Uponor a Belkin Internation, pomáhá lidem a organizacím implementovat inteligentní řešení prostřednictvím internetu pro šetření vody a ochranu budov.

www.uponor.com
www.deltasystemtechnik.de
ww.kamo.de
ww.phyn.com