Uponor slaví milník vyrobení 500 miliónté armatury

Uponor slaví milník vyrobení 500 miliónté armatury

Uponor slaví milník vyrobení 500 miliónté armatury

25. listopad 2016 vyznačil důležitý mezník pro výrobní závod Uponor v německém Haßfurtu, když tento závod slavil vyrobení své 500 miliónté armatury.

Ať už jsou určeny pro rodinné domy nebo rozsáhlé průmyslové budovy, jsou tyto armatury důležité pro instalaci vodovodních nebo vytápěcích systémů. Již 20 let vyrábí společnost Uponor armatury ve svém závodě Haßfurt a před tím je od roku 1992 vyráběla nedaleko odsud. Závod v současnosti zaměstnává 121 pracovníků pracujících na třech směnách a vyrábějících armatury pro zákazníky společnosti Uponor na celém světě.

„Náš úspěch je výsledkem výjimečných dovedností našich zaměstnanců a konkurenční výhody tohoto místa,“ říká ředitel závodu Stefan Endres oslavující tento výrobní mezník. Když hovoříme o aktuálních výzvách a budoucím rozvoji, doplňuje: „Vždy se snažíme zlepšovat výrobní proces, naslouchat našim zákazníkům a plnit jejich potřeby a požadavky. Jen tak zajistíme trvající úspěch našeho výrobního závodu zde v Haßfurtu.“

Úspěšný příběh společnosti Uponor začal v roce 1992 s jediným zaměstnancem a jedním soustruhem. Během následujícího roku dosáhl již výrobní výstup počtu 80 000 a v roce 1994 byly uvedeny na trh první armatury pro vícevrstvé kompozitní trubky (MLCP) se snadno instalovatelnými napevno lisovanými kroužky. O dva roky později byla výroba přesunuta z prvního místa do Haßfurtu, kde dále rostla.
V roce 2001 byly na trh uvedeny první lisované armatury MLCP se zabudovanou zkušební pojistkou. Tato revoluční vlastnost zajišťuje maximálně snadnou a spolehlivou montáž. To vedlo k ohromnému zvýšení výrobních čísel, takže v roce 2002 byla vyrobena 100 milióntá armatura.

Když byla v roce 2003 zavedena první robotem řízená montážní linka a v roce 2007 byla převzata zařízení ze Švédska, výroba se zvýšila opět v takovém rozsahu, že závod Haßfurt se stal výrobní jedničkou celé skupiny Uponor.
A další inovace následovaly: v roce 2007 byly představeny barevně odlišené lisované armatury a stlačovací ukazatele pro snadné a bezpečné připojení a v roce 2009 byly zavedeny armatury MLCP 14-32 mm, které již nevyžadují odjehlení a kalibraci.
Když přejdeme na další silnou stránku, závod Haßfurt nejen neustále optimalizuje samotné armatury, ale také celý výrobní proces. V roce 2013 byla instalována moderní automatická montážní linka a o rok poději nový lisovací stroj. „Jsme velmi hrdí na naše extrémně efektivní výrobní procesy. Stejně tak jsme hrdí na náš tým - vždy zajišťují maximální kvalitu,“ říká Stefan Endres.