Smatrix Style

Elegantní a inteligentní pokojový termostat zaručuje maximální pohodlí a vysokou energetickou účinnost

Smatrix Style měří operativní pokojovou teplotu tak, aby bylo dosaženo optimální úrovně sálavého vytápění a chlazení.

• Elegantní, úzký termostat inteligentního řídícího systému Smatrix

• Extrémně přesné snímače měří teplotu vzduchu a úroveň sálavé složky

• Elegantní a atraktivní design se hodí do jakéhokoli interiéru

 Uponor představuje Smatrix Style - elegantní, úzký pokojový termostat, který je kombinací moderního designu a pokrokové technologie měření. Termostat je součástí inteligentního řídícího systému sálavého vytápění a chlazení Smatrix, neustále monitoruje operativní teplotu, čímž přispívá k optimální regulaci teploty místnosti při maximálním pohodlí a vysoké energetické účinnosti. Extrémně přesné snímače měří nejen teplotu vzduchu, ale i úroveň sálavé složky tak, aby bylo možné regulovat sálavé vytápění a chlazení s maximální přesností. Zároveň tento stylový komponent přichází se štíhlým a atraktivním designem, který může být diskrétní a harmonicky integrovaný do každého domova.

 Exkluzivní termostat je dostupný v černé a bílé barvě a má velký e-inkoustový displej s vysokým rozlišením. Na displeji je zobrazena požadovaná teplota spolu s momentálními provozními parametry, což je předpokladem dobré čitelnosti údajů a minimální spotřeby energie za všech okolností, dokonce i při přímém slunečním záření. Všechny parametry se dají snadno a intuitivně nastavovat dvěma tlačítky na boku. Případně lze použít také ovládací modul centrální dotykové obrazovky na ovládacím panelu Smatrix Interface nebo aplikaci Smatrix App. To se dá využít například cestou domů, a zajistit si tak příchod do příjemného prostředí.

 Snímače digitálního termostatu sestávají z úzkého rámu o tloušťce menší než 10 mm. Kromě snímání operativní teploty v místnosti, je vybaven také snímačem vlhkosti, který zajišťuje ochranu před kondenzací během chlazení. Na termostat může být také připojen podlahový, dálkový nebo venkovní senzor.

 Chcete-li ušetřit prostor, termostat může být integrován do běžných rámečků pro elektro vypínače jako funkční modul s rozměrem 55 x 55 mm. Tato verze, která je dostupná v bílé barvě, nemá displej, a proto může být ovládána pouze prostřednictvím centrální dotykové obrazovky (Smatrix Base PRO a Smatrix Wawe) nebo aplikace (pouze Smatrix Wave PLUS). Pokojový termostat s e-inkoustovým displejem lze snadno a pružně integrovat do řídicích jednotek Smatrix Wave, Wave PLUS, Base a Base PRO ve verzích bezdrátového nebo kabelového připojení (podle typu termostatu).

 Pro maximální teplotní komfort a vysokou energetickou účinnost, má řídící systém Smatrix inteligentní automatickou vyvažovací funkci. Všechny faktory, které ovlivňují sálavé vytápění a chlazení jsou permanentně monitorovány tak, aby bylo do každé místnosti dodávané optimální množství energie. To umožňuje úsporu energie až o 20% v porovnání se systémem bez automatické vyvažovací funkce a individuální kontroly každé místnosti.

Uponor

 Uponor je významný mezinárodní dodavatel systémů a řešení v oblasti zásobování pitné vody, energeticky účinných systémů vytápění a chlazení a infrastruktury. Společnost působí na různých trzích ve stavebním sektoru - od rezidenční a komerční výstavby až po průmysl a stavební inženýrství. Uponor zaměstnává okolo 3 900 zaměstnanců v 30 zemích, hlavně v Evropě a Severní Americe. V roce 2016 dosáhla společnost obratu 1,1 miliardy EUR. Centrála společnosti sídlí ve Finsku. Společnost Uponor je kótovaná na burze Nasdaq v Helsinkách.

www.uponor.com